Obchody Narodowego Dnia Pamięci ,,Żołnerzy wyklętych"
13.03.2024Obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” przed Pomnikiem Niepodległości.
Turniej piłki siatkowej
13.03.20247 lutego w Cudzynowicach odbył się turniej siatkówki o Puchar Starosty Kazimierskiego.
Nasza drużyna zajęła I miejsce
Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim pozostałym drużynom za wspaniałą atmosferę i walkę fair play.
WOŚP
04.02.2024Na scenie tegorocznego finału 32 WOŚP wystąpili uczniowie z naszej szkoły, którzy wcielili się w rolę kolędników i prosili o datki dla zbierających Wolontariuszy
Stypendyści Prezesa Rady Ministrów - Marcel Mucha
18.11.2023Stypendyści Prezesa Rady Ministrów - Marcel Mucha
W Starostwie Powiatowym w Kazimierzy Wielkiej odbyło się spotkanie stypendystów Prezesa Rady Ministrów. Naszą szkołę reprezentował Marcel Mucha - uczeń klasy V technikum mehcnizacji rolnictwa i agrotroniki.
Wywiadówka
18.11.2023Zapraszamy Rodziców/Opiekunów na wywiadówkę w dniu 21 listopada 2023r o godzinie 15.30.
Święto Niepodległości
18.11.2023Nowa galeria Święto Niepodległości została dodana do albumu fotograficznego
W dniu dziesiejszym odbyła się uroczysta akademia z okazji 105 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Montaż słowno - muzyczny zaprezentowany został przez uczniów klasy IB- Aleksandra Blady, Kamila Hebel, Agnieszka Marzec, Weronika Tokarek, Karol Telka, Michał Jajeśniak Kacper Stępień, Alan Jałocha, Jakub Latos, uczniów klasy VT - Marcel Mucha, Eryk Jaskuła oraz III B- Małgorzata Wiśniowska.
Oprawa muzyczna - Szymon Rogala.
Całość została przygotowana przez nauczyciela historii p. Ilonę Lipka oraz nauczyciela języka polskiego p. Dorotę Bijak.
11 listopada 1918 roku, po latach wysiłków i zmagań wielu patriotów, Polska powróciła na mapę Europy jako suwerenne państwo. Walka o niepodległość silnie wpisywała się w codzienność tych, którzy ciężko pracowali, uczyli się, dbali o rozwój gospodarki
i życia społecznego, częstokroć będąc z tego powodu szykowanymi, aresztowanymi i prześladowanymi.
Starania o niepodległość naznaczone są również trudem i pracą Polaków na emigracji, którzy tak wytrwale kultywowali polskość, rozwijając z myślą o niej myśl polityczną czy polską kulturę.
Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.
Słynne cytaty Józefa Piłsudskiego od lat inspirują kolejne pokolenia Polaków, nie straciły też wiele że swej aktualności.
Choć nie wszystkie należą do Marszałka, nawet te przypisywane mu oddają jego myśl i polityczne przesłanie.
"Historię swą piszcie sami bo inaczej napiszą ją za Was inni - i źle" - wydaje się, że wśród wielu trafnych wypowiedzi komendanta, ta właśnie najlepiej charakteryzuje go, a zawarte w niej przesłanie towarzyszyło Polakom w trudnych momentach XX wieku.
Pozostaje aktualne do dziś.
Wydarzenie zakończyło się przemówieniem v-ce dyrektor p. Anny Kruk, która mówiła o potrzebie pielęgnowania pamięci o polskiej historii.
Uroczystość dostarczyła społeczności szkolnej nie tylko wrażeń estetycznych ale również wzbudziła refleksję nad postawami patriotycznymi.
Wszyscy uczniowie aktywnie zaangażowali się w szkolne obchody Święta Niepodległości. Ukazali piękno ojczystej poezji i pieśni patriotycznej, za co składamy im serdeczne podziękowania.
🇵🇱 Na zakończenie wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego w ramach akcji #SzkołaDoHymnu".🇵🇱
Skalbmierska kwesta
10.11.2023Nowa galeria Sklabmierska kwesta została dodana do albumu fotograficznego
Skalbmierska Kwesta na Rzecz Ratowania Cmentarnych Zabytków i Nagrobków
Nasi uczniowie: Anna Czarny, Angelika Kierońska, Kacper Koźma, Eryk Jaskuła, Ksawery Plewak, Olaf Niźnik oraz Sebastian Augustyn uczestniczyli jako wolontariusze szkoły w kweście na cmentarzu parafialnym w Skalbmierzu.
"Szkoła pamięta”
10.11.2023Nowa galeria "Szkoła pamięta” została dodana do albumu fotograficznego
21"Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki. Odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.
Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.
Dzięki uczestnictwu w akcji, szkoła dołączyła do spoleczności, która dba o pamięć lokalnej historii.
Akcja Szkoła pamięta to kolejna cenna lekcja historii.
Stypendysta Prezesa Rady Ministrów - Marcel Mucha
20.11.2023Marcel jest uczniem klasy V technimum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki..
Szkolny Turniej Badmintona
10.11.2023Nowa galeria Szkolny Turniej Badmintona została dodana do albumu fotograficznego
3W dniu 11.09.2023 r. dobiegł końca Szkolny Turniej Badmintona, który został zorganizowany w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu. Do rywalizacji przystąpiło 28 uczniów, po kilku z każdej klasy. Mecze rozgrywano wg drabinki turniejowej systemem pucharowym. Turniej przysporzył grającym wiele emocji, mecze były bardzo zacięte i wyrównane.
Impreza zakończyła się na akademii szkolnej oficjalnym wręczeniem przez Pana dyrektora Waldemara Czajkę pamiątkowych dyplomów i statuetek najlepszej trójce turnieju.
I miejsce – Arkadiusz Adamczyk
II miejsce – Marcel Mucha
III miejsce – Oliwer Włusek
Brawo chłopaki!
Ślubowanie klas pierwszych. Dzień Nauczyciela.
16.10.2023Nowa galeria Ślubowanie klas pierwszych. Dzień Nauczyciela. została dodana do albumu fotograficznego
29
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024
16.10.20234Dyrekcji, uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz wszystkim pracownikom naszej szkoły życzymy w tym roku szkolnym samych sukcesów oraz tego, aby każdy dzień spędzony w szkole był okazją do uśmiechu i pretekstem do nauczenia się czegoś nowego!